Kayseri Ticaret Odası’nın 9. Bilişim Sektörü Meslek Komitesi üyeleri genişletilmiş istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda, komite üyelerine KOSGEB desteklerine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

 

Holiday İnn Hotel’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KOSGEB İl Müdürü Ahmet Özbekler, Erciyes Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Sema Aslan, KTO Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, KTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bahri Coşkun, KTO Meclis Üyesi Tarık Yüce, 9. Meslek Komitesi Başkanı Namık Kemal Yektin ve komite üyeleri katıldı.

 

Toplantıda yaptığı konuşmada, 9. Meslek Komitesinin çalışmalarına ve taleplerine değinen Başkan Hiçyılmaz, Siber Güvenlik, İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Hukuku ve Lisanslama konularında eğitim programları düzenlediklerini kaydetti.

 

Milli işletim sistemi olan PARDUS konusunda 9. Meslek komitesinin önemli çalışmaları olduğunu ifade eden Hiçyılmaz, ilk defa Kayseri’de ve Kayseri Ticaret Odası’ndan başlamak üzere PARDUS’un yaygınlaştırılması konusunda gayret gösterdiklerini belirtti.

 

Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu tarafından yürütülen Staj Portalı uygulamasına ilişkin de görüşlerini açıklayan Başkan Hiçyılmaz, üniversitede okuyan gençlerin, iş dünyasında staj görmelerinin uygun hale getirilmesi için bir portal çalışmasını yürüttüklerini ifade etti.

 

Başkan Hiçyılmaz konuşmasının son bölümünde yeni hizmet binasına ilişkin görüşlerini paylaştı ve binanın yapımı sırasında bilişim alt yapısına önemli katkılar sağlayan 9. Meslek Komitesi üyelerine teşekkür etti. Başkan Hiçyılmaz, PARDUS işletim sistemi ve Üniversite Sanayi İş Birliği komisyonu çalışmalarına yaptığı büyük katkılardan dolayı KTO Meclis Üyesi Tarık Yüce’ye de ayrıca teşekkür etti.

 

Meclis Üyesi Tarık Yüce’nin kısa bir selamlama konuşması yaptığı toplantıda, KOSGEB İl Müdürü Ahmet Özbekler, sunum eşliğinde KOSGEB tarafından verilen desteklere ilişkin bilgi paylaştı.